Admin > NasInfo
در دلتاسیب از NasInfo برای تعریف یک Profile جهت استفاده در قسمت تعریف Nas استفاده می کنیم. بدین صورت که با تعریف موارد مشترک در تنظیمات روتر ها از تکرار تعریف ها جلوگیری می کنیم. از منوی Admin گزینه NasInfo را انتخاب می کنیم.
بصورت پیش فرض یک NasInfo به نام default-nasInfo در سیستم تعریف شده است که مطابق شکل مربوط به روتر میکروتیک می باشد. برای افزودن مورد جدید از نوار فوقانی کلید Add را انتخاب کنید تا تصویر زیر ظاهر شود.
در قسمت NasInfoName یک نام برای پروفایل وارد می کنیم. در قسمت TelnetPort و SSHPort به ترتیب پورت های Telnet و SHH روتر را وارد می کنیم. این پورت ها برای ارتباط دلتاسیب با همه ی روتر هایی که از این پروفایل استفاده می کنند قابل تنظیم است.
به صورت پیش فرض پورت های استاندارد 23 و 22 در نظر گرفته شده است که با توجه به اینکه حملات اینترنتی روی این دو پورت بالاست توصیه می شود عوض شوند.
DeleteUserStaleMethod :

طبق تصویر زیر سه گزینه دارد که در ادامه توضیح داده خواهد شد:

همانطور که می دانید بطور مدام بعد از کانکت شدن یوزر اطلاعاتی از طرف میکروتیک به اکاتینگ فرستاده می شود که به این اطلاعات فرستاده شده LastUpdate می گوییم و اگر این موارد دریافت نگردد یوزر به عنوان یوزر قطع شده شناسایی می شود. در اینجا مفهوم دیگری به عنوانintremTime داریم که سرور از اختلاف بین دو Lastupdate اول یوزر محاسبه می کند. شما در دلتاسیب برای هر یوزر می توانید intremTime مختلف تعریف کنید و با تعیین پارامترهای زیر می توانید ارتباط کاربران را با توجه به شبکه و Nas شان برای کنترل بهتر ارتباط آنها و قطع نشدنشان تعریف کنید.
ever :

این گزینه را در صورتی که ارتباط شبکه شما کاملا Stable باشد می توانید انتخاب کنید که پیشنهاد نمی گردد چون ممکن است برای بعضی از یوزرها که ارتباطشان Stable نیست مشکل ساز گردد.

OneStep :

در این انتخاب دلتاسیب معادل یک برابر (مقدار تعریف شده در فیلد IntremRate) با IntrimTime یوزر بعلاوه مقدار StepOneWaitingTimeمنتظر می ماند تا lastupdate کاربر آپدیت گردد و اگر این اتفاق نیفتد کاربر را Disconnect می کند.

TwoStep :

در این انتخاب دلتاسیب معادل یک برابر (مقدار تعریف شده در فیلد IntremRate) با IntrimTime یوزر بعلاوه مقدار StepOneWaitingTimeمنتظر می ماند تا lastupdate کاربر آپدیت گردد و اگر این اتفاق نیفتد کاربر را Disconnect نمی کند منتها Session کاربر را مارک می کند و در این لحظه به مدت زمان تعریف شده در فیلد StepTwoWatingTime (شکل زیر) صبر می کند واگر بازهم مشخص شد که lastupdate تغییری نکرد، سیستم مطمئن می گردد که این یوزر متصل نیست و آنرا از لیست یوزهای آنلاین خارج و Disconnect می کند.

در قسمت NasType مدل روتر را انتخاب می نماییم که متناسب با آن فاکتور هایی در قسمت پایین پنجره تغییر خواهند کرد. در ادامه به توضیح میکروتیک به عنوان عمومی ترین نوع روتر می پردازیم. جهت اطلاع از موارد دیگر با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.
با انتخاب گزینه ی میکروتیک موارد مربوط به مِتُد دیسکانکت متناظر با مورد اتخابی مقدار می گیرد. در صورتی که بخواهیم از قابلیت پهنای باند شناور دلتاسیب در ساعات مختلف شبانه روز استفاده نماییم گزینه ی مدیریت پهنای باند یا BWManager را روی Yes قرار می دهیم و اطلاعات یوزری که به همین منظور در میکروتیک تعریف کرده ایم را در قسمت BWSSHUser و BWSSHPass وارد میکنیم. لازم به توضیح است که این یوزر باید حداقل دسترسی های Read و Write و SSH را داشته باشد. در قسمت BWPriority نیز اگر نسخه ی OS میکروتیک ورژن 6 و بالاتر باشد از گزینه ی Double و در صورتی که پایین تر باشد از گزینه ی Single استفاده می کنیم. در پایان به منظور ذخیره ی تنظیمات دکمه ی Save را می فشاریم.
برای میکروتیک های ورژن 6.32 به بالا که از اعمال Rate های داینامیک پشتیبانی نمی کند می توانید از امکان جدید دلتاسیب تحت عنوان COA استفاده کنید تا هم در سرعت اینکار بهتر عمل شود و هم نیازی به تعریف یوزر و پس SSH نباشید.