Admin > Server > BackupWebAccess
گرفتن نسخه ی پشتیبان از اطلاعات برای بازگرداندن اطلاعات هنگام آسیب دیدن و یا مفقود شدن امری ضروری و لازم است. دلتاسیب برای جلوگیری از بروز مشکل حذف شدن اطلاعات، روزانه به طور خودکار Backup تهیه می کند و علاوه بر آن شما هم می توانید هر زمان که مایل باشید اقدام به پشتیبان گیری نمایید.
برای ایجاد دسترسی به Backup وارد منوی Admin و زیرمنوی Server شوید.
گزینه ی BackupWebAccess را انتخاب کنید تا پنجره EditBackupWebAccess باز شود.
در پنجره باز شده ISEnable را در وضعیت Yes قرار دهید. نام کاربری و رمز دلخواه را در قسمت Username و Password وارد کرده و در چنانچه می خواهید دسترسی به بخش Backup را به آی پی های خاصی بدهید رنج آی پی مورد نظر خود را در قسمت PermitIP وارد نمایید. در صورتی که می خواهید به بیش از یک رنج IP دسترسی دهید، هر رنج را با علامت کاما از یکدیگر جدا کنید.
برای دسترسی به Backup موجود در مرورگر خود آدرس زیر را وارد نمایید.
مقدار A.A.A.A همان آی پی سرور دلتاسیب شما می باشد. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری که در مرحله ی قبل تعیین نمودید می توانید به Backup های موجود دسترسی داشته باشید.
چنانچه نیاز به پشتیبان گیری در ساعتی غیر از ساعت Backup خودکار دارید وارد محیط ترمینال Linux شده و دستور ds_backup را تایپ و اجرا نمایید تا از وضعیت همان لحظه ی Server پشتیبان تهیه نمایید.
برای بازگرداندن Backup های موجود وارد محیط لینوکس شده و با وارد کردن cd /tmp وارد دایرکتوری tmp می شویم.
سپس دستور php dsinstaller4.30.php restore را وارد نمایید. دقت شود که در این دستور نسخه ی دلتاسیب خودتان را وارد کنید. مقدار 4.30 (dsinstaller4.30) در دستور بالا مربوط به آخرین نسخه ی دلتاسیب تا لحظه ی نگارش این راهنما می باشد.
ممکن است با خطای زیر رو به رو شوید.
در این صورت دستور زیر را اجرا کنید.
wget smartispbilling.com/deltasib/download/dsinstaller4.30.zip
پس از دانلود شدن فایل باید آن را UnZip کنید. پس دستور unzip dsinstaller4.30.zip را اجرا کنید.
حال مجدد دستور php dsinstaller4.30.php restore را اجرا کنید تا فایل های پشتیبان گرفته شده را مشاهده کنید. دلتاسیب به طور خودکار فایل های پشتیبان موجود در دایرکتوری های /tmp و /deltasib_backup را نمایش می دهد.
همان طور که در تصویر فوق می بینید 31 مورد فایل Backup موجود است که برای بازگردانی هر یک شماره مربوط به آن را وارد کرده و Enter را می زنیم. برای اطمینان از انتخاب خود باید پیغام نمایش داده شده در تصویر بعد را با وارد کردن حرف y تایید کنید.
سپس در پیغام دیگری به شما هشدار داده می شود که در صورت بازگردانی Backup اطلاعات فعلی شما حذف شده و اطلاعات موجود در فایل پشتیبان جایگزین می شوند. در صورت تایید کلمه yes را وارد کنید و منتظر بمانید تا فایل پشتیبان بازیابی شود.
در صورتی که فایل پشتیبان انتخاب شده مربوط به نسخه ی پایین تری از دلتاسیب نصب شده توسط شما باشد، نرم افزار شما به نسخه ی انتخابی Downgrade خواهد شد.