CRM > Service IP
برای تعریف و مدیریت سرویسهای دلتاسیب از منوی CRM گزینه Service را انتخاب می کنیم .
در این پنجره لیستی از سرویس های تعریف شده در سیستم نمایش داده می شود.
در دلتاسیب چهار نوع سرویس قابل تعریف است که در این قسمت به توضیح سرویس IP می پردازیم :
تعریف سرویس IP :
برای تعریف سرویس IP در پنجره ی لیست سرویس ها دکمه ی Add را می زنیم و در پنجره ی باز شده در قسمت ServiceType گزینه ی IP را انتخاب می کنیم. فیلد Service Name و Description مانند سرویس های قبل مشخص می شوند. سایر فیلد ها به شرح زیر می باشد:
FramedIP :

این فیلد مشخص کننده ی آی پی که کاربر می گیرد می باشد.

FramedRoute :

در حالتی که بخواهیم بیشتر از یک آی پی را برای کاربری route کنیم کافیست در قسمت FramedIP یک آی پی متفرقه مانند 2.2.2.2 ثبت کنیم و در قسمت FramedRoute کلاس آی پی مورد نظر را وارد کنیم. این باعث خواهد شد که هنگامی که کاربر متصل شود آی پی 2.2.2.2 را بگیرد و کلاس آی پی وارد شده در میکروتیک به سمت کاربر route شود و کاربر قادر به استفاده از آن خواهد بود.

IsEnable :

فعال و یا غیر فعال بودر سرویس را تعیین می کند. در صورتی که این گزینه را روز No تنظیم نمایید کسی قادر به انتخاب این سرویس نخواهد بود.

Price Per Day :

این فیلد قیمت سرویس در هر روز را مشخص می کند. دلتاسیب با توجه به تعداد روزهایی که برای تمدید سرویس آی پی کاربر وارد می کنیم، به صورت خودکار مبلغ سرویس را برای روز های مورد نظر محاسبه می کند.موارد Number Of

Installment تا ResellerChoosable و ... دقیقا مانند سرویس Base می باشد که پیش از این به توضیح آن پرداختیم.
IP Count :

مشخص کننده ی تعداد آی پی سرویس می باشد. برای تک آی پی عدد یک و برای 4 عدد آی پی عدد 4 و برای 8 عدد آی پی 8 و ... را وارد می کنیم .

On Buy From Website SMS :

در این قسمت شما می توانید متن اس ام اسی که به هنگام خرید سرویس IPتوسط کاربر در سایت کاربران ارسال می گردد را مشخص نمایید .

On Add By Reseller SMS :

در این قسمت شما می توانید متن اس ام اسی را که به هنگام خرید سرویسIP توسط ریسلر در دلتاسیب ارسال می گردد ، مشخص نمایید .

خرید IP در سایت کاربران به طور پیش فرض غیر فعال می باشد. از منوی Admin>User>WebService می توانید دسترسی خرید IP در سایت کاربران را فعال کنید.
در پایان برای ذخیره ی اطلاعات دکمه ی Save را فشار می دهیم.
مثال1 : برای تعریف سرویس تک آی پی 159.255.40.32 به مبلغ روزانه 2،000 ریال به صورت زیر عمل می کنیم:
در این حالت این آی پی مستقیما روی کانکشن کاربر اختصاص داده می شود.
مثال 2 : برای تعریف سرویس آی پی 159.255.40.32 الی 159.255.40.39 به مبلغ هر آی پی روزانه 2،000 ریال به صورت زیر عمل می کنیم(مبلغ 8 آی پی ضرب در 2،000 معادل 16،000 وارد می شود) :
توجه شود که آی پی مشخص شده در قسمت FramedIP در این حالت یک آی پی داخلی می باشد و صرفا جهت route کردن هشت عدد آی پی به سمت آن می باشد.
آی پی 1.1.1.20 که در این مثال مشخص شده است بین سرویس هایی که تعریف می کنیم نباید تکراری باشد. یعنی در صورتی که سرویس دیگری با تعداد آی پی 4 تا و یا بیشتر تعریف کنیم بایستی آی پی آن را غیر از 1.1.1.20 قرار دهیم.
کارکرد سایر سربرگ ها در سرویس IP مانند سرویس Base می باشد که قبلا توضیح داده شده است.